top of page

Jaki jest czas trwania kursu na prawo jazdy?Umiejętność kierowania autami osobowymi oraz dostawczymi i posiadanie odpowiednich pozwoleń jest obecnie jedną z najważniejszych kompetencji. Samochód osobowy jest dla wielu z nas podstawowym środkiem transportu, bez którego nie wyobrażamy sobie życia. Osoby, które myślą nad zdobyciem licencji na prowadzenie wozu, z pewnością zastanawiają się, ile trwa kurs na prawko – postaramy się udzielić jak najbardziej trafnej odpowiedzi!Kurs na prawko – co uwzględnia?


Kurs na prawo jazdy składa się z reguły z dwóch części: teoretycznej oraz empirycznej. Aby przystąpić do nauki, konieczna jest kwalifikacja lekarska – zdobycie orzeczenia od specjalisty, które potwierdzi, że uczestnik jest zdolny do prowadzenia samochodu. Zajęcia teoretyczne mają za zadanie zapoznać uczestników z zagadnieniami związanymi z przepisami ruchu drogowego. Podczas 30-godzinnych zajęć praktycznych, które zazwyczaj rozkładane są na dwugodzinne jazdy, uczestnik uczy się kierować autem pod okiem instruktora. Zwieńczeniem kursu jest udział w państwowym egzaminie na prawo jazdy, organizowanym przez miejscowy Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego.Ile trwa kurs na prawo jazdy?


Czas trwania nauki zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest obłożenie w ośrodku szkolenia kierowców - jeśli firma, z której chcemy skorzystać, ma wielu klientów, wzrasta prawdopodobieństwo, że czas realizacji całego wymiaru praktycznego znacznie rozciągnie się w czasie. Osoby, które jeszcze nie mają żadnego doświadczenia w prowadzeniu samochodów osobowych czy dostawczych, czasami mogą chcieć odbywać jazdy w spokojniejszym tempie. Wówczas mają więcej czasu na usystematyzowanie nowej wiedzy oraz umiejętności. Większość ośrodków oferuje też możliwość wykupowania dodatkowych godzin z instruktorem – co oczywiście również przekłada się na czas trwania całego szkolenia. Znane są przypadki, gdzie osoby przystępujące do kursu na prawko ukończyły go po zaledwie kilku tygodniach, gdy inne do państwowego egzaminu przystąpiły dopiero po kilku miesiącach. Wiele zależy także od Twojej dostępności - jeśli masz możliwość zgodzić się na każdy proponowany przez instruktora termin jazd, z pewnością cały proces będzie mógł zakończyć się szybciej. Jeśli istotny jest krótki czas ukończenia szkolenia możesz zapytać o kurs w trybie ekspresowym.


92 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

留言


bottom of page